TRÓJNIKI

TRÓJNIKI

Trójniki mosiężne z trzema wylotami do tworzenia bocznych odgałęzień rurociągu w celu doprowadzenia wody w wyznaczone miejsca poboru. Można je stosować w instalacjach wodnych gdzie ciśnienie robocze wynosi maks. 10 bar, a temperatura obecnego w nich czynnika nie przekracza 95°C.

Produkujemy kształtki zwykłe i dedykowane – do podłączenia sondy temperaturowej przy ciepłomierzu. Produkty ogólnego zastosowania sprzedajemy w wersji bez pokrycia i z pokryciem (powłoka chromowana lub malowanie proszkowe). Powłokę ochronną nakładamy na elementy przede wszystkim w celu podwyższenia ich trwałości, aczkolwiek cienka warstwa ochronna poprawia także ich wygląd. Przez to idealnie nadają się do wykonywania połączeń w widocznych częściach instalacji.

Trójniki mosiężne zwykłe występują w szerokim zakresie średnic (od 3/8 do 6/4 cala) i kilku kombinacjach gwintów zewnętrznych i wewnętrznych. Natomiast trójniki do czujnika temperatury mają tylko gwinty wewnętrzne przyłączeniowe w rozmiarze 1/2 i 3/4 cala.

Elementy przeznaczone są do wykonywania szczelnych połączeń. Charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną, niskim stopniem ścieralności i dużą odpornością na pękanie. Nie korodują ani nie zachodzą kamieniem, co gwarantuje niezawodne, w pełni drożne działanie instalacji.