ŚRUBUNKI

ŚRUBUNKI

W skład naszej zróżnicowanej oferty wchodzą także śrubunki mosiężne, czyli kształtki o wzmocnionych, grubych ściankach do zastosowania w prostych instalacjach wodnych  (bez zmiany kierunku przepływu wody). Wykorzystywane do tworzenia trwałych i odpornych na pękanie połączeń, co korzystnie odbija się na stanie całej infrastruktury rurociągowej – przez wiele lat działa ona niezawodnie i nie wymaga żadnych poważniejszych napraw.

Aktualnie produkujemy śrubunki:

  • proste w wersji z oringiem lub bez
  • kątowe w wersji z oringiem lub bez
  • do lutowania

Śrubunki mosiężne składają się z korpusu śrubunka, grzybka oraz nakrętki. Każdą z dwóch części śrubunka przykręca się do rury, a te szczelnie spina nakrętką. Najlepiej montować je przy kaloryferach, pompach, zaworach, licznikach i innych urządzeniach wchodzących w skład instalacji, ponieważ pozwalają na szybkie usunięcie awarii bez konieczności rozbiórki całej infrastruktury. Za sprawą śrubunku można wykręcić zepsuty sprzęt i wymienić go na nowy, nie poprzedzając prac rozbiórką przewodów. Rozwiązanie jest wygodne, gwarantuje szczelność sieci i jej niczym niezakłócone funkcjonowanie.

Wyroby wyróżniają się doskonałą jakością. Produkujemy je z mosiądzu CW614N , dlatego nie rdzewieją, nie pękają, nie zachodzą osadem. Dobrze znoszą wysokie ciśnienie robocze i wysoką temperaturę. Atestowane, wytwarzane na maszynach sterowanych numerycznie CNC, więc jesteśmy w stanie zagwarantować powtarzalność ich kształtów i rozmiarów wg PN-EN ISO 22768-1 : 1999 – c. W standardzie posiadamy wielkości 1/4”, 3/8”, 1/2”, 3/4”, 1”, 5/4”, 6/4”, 2”