KOLANKA ZWYKŁE

KOLANKA ZWYKŁE

Kolanka zwykłe mosiężne, chromowane i białe o kącie 90° do zmiany kierunku prowadzenia nitki rurociągowej, podłączania elementów armatury sanitarnej oraz wyprowadzenia przewodów ze ścian. Przeznaczone do zastosowania w miedzianych instalacjach wodnych hydraulicznych.

Produkty wykonane są metodą kucia na gorąco z wysokogatunkowego materiału, według obowiązujących standardów PN-EN. Dodatkowo kolanka chromowane pokryte są cienką warstwą chromu podwyższającą odporność na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Natomiast kolanka białe malowane są proszkowo w celu zwiększenia ich trwałości i poprawy estetyki.

Kolanka zwykłe występują w szerokim zakresie średnic i w różnych kombinacjach gwintów. Złączka może mieć na jednym końcu gwint wewnętrzny, a na drugim gwint zewnętrzny albo na obu jej końcach może znajdować się gwint zewnętrzny lub gwint wewnętrzny. Każdy z gwintów jest bardzo precyzyjnie wykonany, by do wkręcania elementu nie używać dużej siły. Produkty doskonale spisują się w trudnych warunkach środowiskowych, nie korodują, nie pękają, nie reagują w kontakcie z wodą ani nie ścierają się w wyniku przepływu czynnika obecnego w instalacji.