Złączki instalacyjne

Oferujemy złączki instalacyjne do wykonywania połączeń trwałych i rozłącznych w instalacjach wodnych. Elementy wykonywane są metodą obróbki skrawaniem na nowoczesnych maszynach CNC sterowanych numerycznie. Do ich produkcji wykorzystujemy półprodukty z mosiądzu MO58 w gatunku CW617N i CW614N w postaci profili, rur i prętów, które kształtujemy na tokarkach i frezarkach.

Całym procesem zarządza specjalne oprogramowanie, co pozwala nam uzyskać dużą dokładność wymiarową wyrobów oraz ich zgodność ze specyfikacją techniczną. Dzięki obsłudze produkcji przy wykorzystaniu programu możemy także w pełni kontrolować etapy powstawania elementów, nadzorować ich jakość i w krótkim czasie realizować zamówienia na produkty o niestandardowych parametrach.

W asortymencie mamy wszystkie rodzaje złączek instalacyjnych potrzebne do poprowadzenia linii w pionie i poziomie, wykonania odgałęzień rurociągu, doprowadzenia infrastruktury do punktów poboru oraz przyłączenia do sieci niezbędnych urządzeń. Elementy występują w wersji bez pokrycia, jak i z wykończeniem ochronnym. Stosujemy powłoki galwaniczne chromowane i niklowane lub malujemy wyroby proszkowo na biało. Produkty pokrywamy dodatkową warstwą zabezpieczającą w celu podwyższenia ich trwałości i poprawy estetyki.

Złączki wykazują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, są trwałe i niepalne. Dobrze spisują się w warunkach wysokiego ciśnienia (do 10 bar) i wysokiej temperatury (do 95°C). Nie reagują z czynnikiem obecnym w instalacji, do tego mają właściwości antybakteryjne, dlatego z powodzeniem mogą być stosowane w instalacjach transportujących wodę pitną. Złączki nie korodują, nie pękają i nie ścierają się. Dzięki fazowaniu wejścia i maksymalnemu dopracowaniu nacięć gwintu bardzo łatwo się je wkręca. Specjalne nacięcia na gwintach (radełkowanie) zapobiegają uciążliwemu ześlizgiwaniu się uszczelnienia w trakcie nakręcania.